Úvod

6. června 2011 v 15:25
Vítejte na Akademii Deos Cartas..!

Ti, co vkročili na území Akademie Deos Cartas, zjistili, že již není cesty zpět. Akademie je doslova vtáhla a připoutala k sobě a jim nezbývá nic jiného, než vyjít dlouhou a namáhavou cestu k samotnému vrcholu, kam se podaří dojít mnohým, ale jen ti nejlepší dokážou odejít.

Historie akademie:
  • Psal se rok 1598, když poprvé muž známý jako Deos Cartas vstoupil na území La Huevas a ihned se v jeho hlavě zrodil plán na onu slavnou akademii.. A v roce 1604 se mu plán podařilo zrealizovat.. Na jeho budování se podílelo 5 bytostí... Kentaur, který tomu sídlu daroval sílů a vášeň pro boje, elf, kterému se i přes nátlak okolí, podařilo vdechnout do akademie lásku a moudrost, dryáda, která dokázala váthnout do akademie svou nezávislost a něhu ke všemu živému, jednorožec, který potěšil akademii svými čistými a dobrými úmysly a člověk, který daroval akademii svou lidskost a emoce.
    Roku 1625, ( tudíž o 21 let později ) se Akademie slavnostně otevřela a představovala pro říši La Huevas obrovský rozkvět a velký krok vpřed ... Bohužel rok po slavnostním otevření Akademie, Deos Cartas zemřel a na jeho místo tedy nastoupil jeho nejstarší syn - Deos Cartas II. o kterém se tehdy povídalo, že vládl nadpřirozeným silám, tedy že byl čaroděj.. V tu dobu, ale nikdo k čarodějům nechoval respekt a byli upalováni, tudíž jeho vláda netrvala moc dlouho a na jeho místo nastoupil jeho potomek Deos Cartas III. za jehož vlády Akademie dosáhla velkého rozkvětu. Nechal zavést více vyučujících hodin, nabral více profesorů a sám se zabýval učením. Jeho vláda trvala celých 30 let, poté zemřel a nastoupil jeho potomek, který se ale nejmenoval Deos C., tudíž tím porušil tradici Akademie a dlouho se rozhodovalo, jestli je možné, aby se stal vládcem. Za ty 2 roky, kdy nikdo říši nevládl, akademie zase klesla níže a přišla o hodně profesorů a rodin, které tam věrně posílaly své potomky, nechat je vyučit.
  • Až roku 1674 se konečně k vládě dostal Carticulos Cartas (syn Deose Cartase III.) a pokoušel se Akademii znovu povznést. Nechal tedy Akademii zrekonstruovat, jelikož už byla docela zchátralá a dal vybudovat 2 další křídla, které vybočovaly ze stavby a tak dávaly Akademii extravagantní nádech. Když mu bylo 60 let a byl těžce nemocen, už to dále nezvládal a spáchal sebevraždu: Skočil z okna věže.. Nikdo přesně neví, jak tomu bylo, vypráví se o tom plno legend, pověr a stále se vymýšlejí další a další..
  • Po Carticulosově smrti se Akademie dostala k další změně. Carticulos se ve své poslední vůli zmiňoval, že by si přál aby se vlády zmocnila jeho dcera Marie Cartas Doocero, která už ale v tu dobu byla provdaná za jednoho obyčejného dělníka, který nepocházel z ádné z urozených rodin a navíc byla žena. Zase nastalo několik probděných nocí, kdy se všichni pokoušeli dojít k nějakému závěru. Nakonec se rozhodli, že Marie se může stát vládkyní, jen tehdy pokud se zřekne svého manžela a tudíž i konce jejího jména Doocero a že nebude mít plnohodnotnou moc. Marie s tím - i když nerada - souhlasila a stala se tak další panovnicí. Po 5 letech její vlády, si zasloužila respekt profesorů, žáků a dalších výše postavených lidí a proto se rozhodli, že jí dají zpět plnohodnotnou moc. Když se to Marie dozvěděla, okamžitě nechala zhotovin nový školní řád a změnila plno dalších tradicí Akademie. Například to, že vlády se můžou zmocnit i ženy, protože i když byla mezi ostatními oblíbená, často slýchávala od mnohých narážky na její pohlaví..
  • Tím se v Akademii mnoho změnilo - někteří tvrdí, že k lepšímu, někteří že k horšímu.. Rozhodně, už to ale vypadá na klidnější časy..
 


Komentáře

1 DelusH DelusH | Web | 12. června 2011 v 18:43 | Reagovat

Juuu krásný úvod :)

2 ACADEMIA Deos Cartas ACADEMIA Deos Cartas | 26. července 2011 v 16:35 | Reagovat

[1]: Děkujeme, moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama