Vyučování 0.3

25. srpna 2011 v 19:25 |  Výklady - Oblečení

Gianni Versace

Nezapomeňte, že studenti co byli na hodině tento výklad nemají, oni mají pouze to co si z něj poznačili sami! K tomuto mají přístup pouze ti studenti co nebyli na hodině a chtějí se to doučit. Vy se připravujte na písemky z tohoto, ale nikam nepište, že o tom vaše postava ví
Gianni Versace (2. prosince 1946, Reggio di Calabria, Itálie - 15. července 1997, Miami Beach) byl italský módní návrhář.

Narodil se v Calabrii, která patří k nejchudším oblastem Itálie. Jeho starší bratr hrával baseball, ale Giannimu imponoval spíše matčin krejčovský salon. Odmalička jí pomáhal se šitím, a ještě mu nebylo ani 10 let, když navrhl své první šaty. Brzy se vypracoval na slušného krejčího, jakých jsou v Itálii tisíce. On měl ale větší sny. V 25 letech se stěhuje do Milána, kde začíná navrhovat šaty pro známé firmy. V roce 1976 s podporou staršího bratra založil firmu se znakem medusy - mýtické příšery po jejímž pohledu každý zkamení.
Od svých kolegů se liší hlavně nekonečnou fantazií a kreativitou. Jeho modely jsou vždy o kus dál. Jsou krásné, provokativní a nespoutané, ale hlavně v sobě nesou obrovský erotický náboj. Versaci je gay, proto je schopný vdechnout i mužskému oděvu jiskru erotičnosti. Má vlastní vkus a používá perfektní materiál. Zaujímá celebrity z odlišných společenských sfér, výstřední umělce i kontroverzní politiky. Obléká princeznu Dianu i Madonnu a množství hollywoodských hvězd. A k tomu tisíce bezejmenných, kteří touží po luxusních výrobcích této značky. Na přelomu 80. a 90. let kulminuje, chrlí jeden nápad za druhým.
Versace - Long bustier dress with central openingVersace shoulder bag

V roce 1994 lékaři u Versaceho zjistili rakovinu. Následovaly těžké měsíce chemoterapie. Po dlouhé přestávce se vrátil ke své práci. Nikdo netušil, zda se vyléčil nebo ne. Gianni znovu provokoval. Ovlivněn myšlenkami na smrt vytvořil se svou nejoblíbenější modelkou Naomi Campbellovou kreaci, která byla více divadelním představením, než módní přehlídkou. Modelky na sobě měly šaty se symboly kříže a Naomi střílela z pistole. Samozřejmě slepými náboji.
Bydlel střídavě v několika svých domech v Miláně, pak v Miami nebo v New Yorku. Už delší dobu měl stálého přítele, sbíral starožitnosti i moderní umění, ale hlavně řídil kolos, který vydělává miliony dolarů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama