Vyučování 01 - Tradice

2. srpna 2011 v 21:31

TRADICE

Nezapomeňte, že studenti co byli na hodině tento výklad nemají, oni mají pouze to co si z něj poznačili sami! K tomuto mají přístup pouze ti studenti co nebyli na hodině a chtějí se to doučit. Vy se připravujte na písemky z tohoto, ale nikam nepište, že o tom vaše postava ví.


ZVYKLOSTI ZAČALY VZNIKAT PRÁVĚ POTÉ CO SEM VSTOUPIL DEOS CARTAS II. PROTOŽE PŘECI VLÁDL NADPŘIROZENÝM SILÁM.. V ÚVODNÍCH LISTINÁCH AKADEMIE JSTE SE NEJSPÍŠ NEDOČETLI PODROBNOSTI JEHO SMRTI, ALE NEJSPÍŠ KAŽDÉMU DOŠLO ŽE I ON BYL UPÁLEN ZAŽIVA. NEBYLA TO MOC PĚKNÁ PODÍVANÁ, TVRDÍ SE ŽE KDYŽ UŽ BYL POVAŽOVÁN ZA MRTVÉHO, NAJEDNOU OD NĚJ VZLÉTL BÍLÝ OBLAK, KTERÝ SE POSTUPNĚ ZHMOTNIL V JEHO TĚLO... BYL TO JEHO DUCH. A ŘEKL, ŽE SE POMSTÍ.. A POTOM ZMIZEL. VÍTE, JÁ MOC NA TAKOVÉHLE VĚCI NEVĚŘÍM, NEJSPÍŠ TO BYLA JEN POVÍDAČKA, KTEROU SI LIDÉ VYMYSLELI ABY TAK POSTRAŠILI NEZBEDNÉ DĚCKA, ALE LIDI CO ŽILI TENKRÁT TO ZAČALI BRÁT VÁŽNĚ A KAŽDÝCH 10 LET PŘESNĚ VE STEJNÝ DEN A STEJNÝ ČAS MU NOSILI NA MÍSTO KDE ZEMŘEL ŽIVÉ OBĚTI.. A TY OBĚTI NEBYLY JEN TAK NĚJAKÉ. BYLY TO DĚTI ... MALÉ NOVOROZENÉ DĚTI, POTŘÍSNĚNÉ KRVÍ SVÉHO OTCE.. TAK TOMU BYLO ASI PO 100 LET.. POTOM SE ZAČALY TYTO "DRBY" POMALU ZTRÁCET.

----

POTOM CO SE DOSTAVILA ŠKOLA SE TEN JEDNOROŽEC "ZBLÁZNIL". PRÝ ZAČAL NEPOCHOPITELNĚ POBÍHAT PO LESÍCH, PO LOUKÁCH... VŠUDE, JEN NE NA MÍSTECH KDE ŽIJÍ LIDÉ. STRANIL SE VŠEMU ŽIVÉMU.. ALE ASI VĚDĚL PROČ. V TEHDEJŠÍ VESNICI SE NAJEDNOU UKÁZAL NĚJAKÝ ČLOVĚK, CO SI ŘÍKAL LOVEC VŠEHO NEČISTÉHO A NEJSPÍŠ POD TÍM POJMEM MYSLEL POBLÁZNĚNÉHO JEDNOROŽCE.. JENŽE TO OVŠEMŽE NEŘÍKAL NAHLAS, ŘÍKAL JEN ŽE VŠECHNY LIDI OSVOBODÍ OD SIL ZLA, TAKŽE SI DOVEDETE PŘEDSTAVIT JAK VŠICHNI NADŠENĚ SOUHLASILI... POTOM SE VYPRAVIL NA LOV... A ASI 2 MĚSÍCE POTOM SE VRÁTIL SE SLOVY, ŽE JE SKUTEK VYKONÁN A ZASE ZMIZEL. LIDÉ V NĚJ PROVOLÁVALY SLÁVU, AŽ DO JEDNOHO DNE, KDY ŠLA JEDNA HOLČIČKA DO LESA NA BORŮVKY A TAM VIDĚLA Z KŮŽE STÁHLÉHO JEDNOROŽCE, S DÍROU NA "ČELE" .. POTOM O KUS DÁL VIDĚLA JEHO ROH, KTERÝ ZÁŘIVĚ SVÍTIL. KDYŽ SE TA HOLČIČKA TOHO ROHU CHYTILA, PRÝ SE CELÝ SVĚT OTŘÁSL A POKRYLA HO BÍLÁ MLHA... POTOM SE NAJEDNOU VŠEHCNO UKLIDNILO A VŠECHNO BYLO JAKO DŘÍV.... AŽ NA TU HOLČIČKU. JELIKOŽ MĚLA KDYSI NAPROSTO ŠISTÉ SVĚDOMÍ, NIKDY NIC NEPROVEDLA, ALE KDYŽ ŠÁHLA NA ROH JEDNOROŽCE... VTÁHLA DO SEBE VŠECHNU ŠPATNOST TOHO LOVCE... VYPADALA SICE POŘÁD STEJNĚ, JENŽE KDYŽ SE VRÁTILA CELÁ USLZENÁ DO VESNICE, JEDNA ČARODĚJNICE JI NAŘKLA Z TOHO, ŽE TO ONA JE ZMIJE NEČISTÁ A ŽE TO ONAMĚLA BÝT ZABITA TÍM ZÁHADNÝM LOVCEM, ŽE MÁ ČERNOU AURU. JELIKOŽ TA ČARODĚJNICE BYLA KDYSI HODNĚ UZNÁVANÁ, VŠICHNI PODLEHLI JEJÍMU NÁTLAKU A ZAČALI TU DÍVKU ODSUZOVAT... ANAKONEC JI SAMOTNOU SVLÉKLI Z KŮŽE A PŘIVÍZALI JI K VRBĚ CO STÁLA U JEZERA... TAM JI NĚKOLIK DNÍ MUČILI... ŘEZALI JI, TRHALI JÍ ZUBY, VLASY.... A POTOM JI UTOPILI.. NAKONEC TA ČARODĚJNICE HRDĚ PROVOLALA, ŽE AŽ TEĎ JE SKUTEK VYKONÁN A ŽE TEN KDO SE CHCE TÉ ZMIJE ZASTÁVAT, TAK AŤ SHNIJE ZAŽIVA. SAMOZŘEJMĚ, ŽE MATKA TÉ HOLČIČKY IHNED VYKROČILA Z DAVU A ZAČALA SE SVÉHO DÍTKA ZASTÁVAT, JAKOŽTO SPRÁVNÁ MATKA. A NAKONEC - TEDY ALEPSO%N JAK PRAVÍ POVÍDAČKY - SHNILA ZAŽIVA. OD TÉ DOBY VŠICHNI VESNIČANÉ PROKLÍNALI TUTO RODINU .. OVŠEM NĚKTEŘÍ LIDÉ CO JIM VĚŘILI SE NAŠLI, JENŽE BYLI UTLAČOVÁNI CELOU VESNICÍ, TUDÍŽ TO NIKDY NEMOHLI ŘÍCT NAHLAS, POKUD BY NECHTĚLI ZEMŘÍT STEJNĚ JAKO TA ŽENA. A NĚJAKÁ TAKOVÁHLE SKUPINKA ŽILA PO STALETÍ ... KDYŽ UŽ VŠICHNI POTOMCI TÉTO SKUPINKY VYMŘELI, LIDÉ JIŽ POCHOPILI JAKOU CHYBU KDYSI JEJICH PŘEDKOVÉ UDĚLALI A PROTO VŠICHNI TACÍ NOSILI STÁLE U SEBE MEDAJLONEK, JEHOŽ NÁPLNÍ BYLA POUZE ZLATÁ BARVA, PŘESNĚ TAKOVÁ JAKOU MĚLO BARVU VLASŮ TO DĚVČE.. A VŠEM ZLATOVLÁSKÁM SE TEHDY PŘESDÍVALO FERÁS. COŽ ZNAMENÁ HUEVÓSKY SMUTNÉ ZLATO.

---

DALŠÍ TRADICE A TA NENÍ O NIC LEPŠÍ JE FEREDERO. V ROCE 1602 ŽIL JEDEN MUŽ A JEDNA ŽENA. LÁSKA TÉ ŽENY K TOMU MUŽI BYLA NAPROSTO NEPŘEDSTAVITELNÁ. ON BYL PRO NI VŠÍM. ON JI TAKY MILOVAL, ALE NÉ TAK MOC. A JAK TO ZNÁTE.. MUŽI TEHDY NEMĚLI NIKDY JEN JEDNU ŽENU. TENKRÁT BYLA DOBA ŽEN NA PRODEJ. A ON SI OD JEDNOHO MUŽE KOUPIL DALŠÍ ŽENU. BYLA O HODNĚ MLADŠÍ, NEŽ TA JEHO PRVNÍ - KTERÁ HO TAK VELICE MILOVALA. TAKŽE TNE MUŽ DÁVAL SAMOZŘEJMĚ ŽE PŘEDNOST TÉ MLADŠÍ. A JAK TO TAK BÝVÁ... TA ŽENA HO PROSILA ABY JI OPUSTIL A ZŮSTALI JEN SPOLU. DÁVALA MU DARY, DĚLALA PRO NĚJ VŠECHNO.. JENŽE MU TO ZAČALO LÉZT NA NERVY A ZAČÍNALO TO HÁDKAMI.. JENŽE POTOM TO PŘEROSTLO TAK DALEKO, ŽE JI JEDNOHO DNE - 27.5. - OBĚSIL NA STROMĚ, KTERÝ STOJÍ PŘESNĚ UPROSTŘED CELÉ ZEMĚ LAS HUEVOS A POSTUPNĚ JI UŘEZÁVAL KAŽDOU KONČETINU, ZATÍMCO TO MUSELY SLEDOVAT DĚTI TÉ ŽENY... POTOM I JE NENÁVISTNĚ ZMASAKROVAL.. A POTOM SE BEZSTAROSTNĚ VRÁTIL DOMŮ A ŽIL TAM S TOU JEHO MLADŠÍ ŽENOU SPOKOJENĚ AŽ DO SMRTI. A OD TÉ DOBY ŽENY CHODÍ K TOMU STROMU A NEUSTÁLE NA NĚJ POKLÁDAJÍ KVĚTINY A JINÉ DARY..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama